Trzy wszechświaty
HUMANISTYKA
Trzy wszechświaty
Wielkich naukowców poznaje się nie tylko po wielkich odkryciach, wielcy badacze potrafią w sposób przystępny dla przeciętnie -- na poziomie licealnym -- wykształconego czytelnika przedstawić to, co badają. Do klasyki tego gatunku należy na przykład "Krótka historia czasu" Stephena Hawkinga -- wykład współczesnej kosmologii, dziejów wszechświata, czy "Chaos" Jamesa Gleicka -- wykład z arcytrudnej dziedziny, jaką jest fizyka, poprowadzony tak, że przypomina kryminalną powieść.
Klasykiem tego gatunku -- popularyzacji współczesnej wiedzy -- jest także Roger Penrose. Zasłynął w 1989 roku bestsellerem "Nowy umysł cesarza". Jej autor, matematyk i fizyk, roztacza prowokacyjną wizję wszechświata. Ale, uwaga, w najmniejszym nawet stopniu nie jest kimś w rodzaju outsidera nauki, wykłada matematykę jako profesor w katedrze Rouse, a Balla w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta