Przyjazd do biura będzie podróżą służbową
Pracę zdalną po 6 kwietnia br. pracownik będzie mógł świadczyć tylko z miejsca zaakceptowanego przez szefa. Konieczność przyjazdu do siedziby firmy będzie oznaczała rozliczenie za delegację.
NA WYJEŹDZIE PO UZGODNIENIU
∑ Pracownik w okresie letnim chciałby świadczyć pracę zdalnie z różnych miejsc w Polsce. Jakie formalności powinny zostać spełnione, aby było to możliwe zgodnie z nowelizacją kodeksu pracy?
Możliwość świadczenia pracy w sposób zdalny zależy co do zasady od wdrożenia tej formy wykonywania pracy przez pracodawcę, czyli przyjęcia w zakładzie pracy regulaminu pracy zdalnej bądź podpisania ze związkami zawodowymi porozumienia regulującego zasady wykonywania pracy zdalnej. Jeżeli ten warunek jest spełniony, a regulamin bądź porozumienie nie stanowią inaczej, pracownik na okres letni może złożyć pracodawcy wniosek w postaci papierowej lub elektronicznej, wskazując sposób, w jaki zamierza świadczyć pracę. Dobrze byłoby, aby już we wniosku zawarł informację o miejscach, z których zamierza świadczyć pracę zdalnie. Każdorazowo bowiem wskazane miejsce musi zostać przez pracodawcę zaakceptowane. Mając to na uwadze, pracownik powinien wybrać takie miejsca, gdzie zachowane zostaną zasady określone w procedurze ochrony danych osobowych i możliwe będzie techniczne porozumiewanie się na odległość. Takie miejsce powinno też być zgodne z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta