Sztuczna inteligencja zmienia sektor medyczny
Nowe technologie są wsparciem w analizie danych, diagnozowaniu oraz w kontaktach z pacjentami. Pomagają radzić sobie z brakami kadrowymi, które dla firm medycznych stają się coraz większym problemem.
Sztuczna inteligencja (AI) znajduje zastosowanie już niemal w każdej branży. Firmy nie mogą ignorować tej technologii, bo stracą konkurencyjność. Część atutów AI jest uniwersalna i ma szerokie, ponadbranżowe zastosowanie. Dotyczy usprawniania zadań administracyjnych, poprawy kontaktów z kontrahentami i klientami oraz analizowania rynkowych trendów. Część natomiast jest stricte branżowa.
Coraz mocniej widoczne jest zastosowanie AI w medycynie i farmacji. To obszar bardzo ciekawy, bo dotyczy szerokiego spektrum podmiotów działających w sektorze publicznym (szpitale, przychodnie), naukowym (uczelnie, instytuty) oraz prywatnym. Udział tego ostatniego w strukturze polskiego rynku ochrony zdrowia z roku na rok rośnie. Żeby skuteczniej powalczyć o klientów, prywatne sieci przychodni, gabinety lekarskie, laboratoria oraz apteki coraz chętniej sięgają po nowatorskie rozwiązania.
Jak AI pomaga lekarzom
Algorytmy mają też...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta