Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co może ministerialna rada

22 stycznia 1998 | Kultura | KM

DOTACJE: Paweł Hertz: Państwo ma pomagać, nie kreować

Co może ministerialna rada

Na swoim drugim posiedzeniu zebrała się wczoraj powołana przez ministra kultury i sztuki, Komisja Inicjatyw Wydawniczych i Upowszechniania Kultury, przemianowana przez jej członków z komisji w radę. Ponieważ wokół trybu utworzenia tego ciała, jego składu, zadań i uprawnień narosło sporo nieporozumień, o ich wyjaśnienie poprosiliśmy przewodniczącego rady - Pawła Hertza, pisarza i edytora.

Czy rzeczywiście rada reprezentuje tylko jedną opcję polityczną?

Nie są reprezentowane w niej jedynie formacje wyraźnie lewicowe. Sądzę, że członkowie rady różnią się między sobą nie tylko poglądami politycznymi, ale i doświadczeniem zawodowym czy wiekiem. Wszyscy oni są przecież znacznie młodsi ode mnie, ich życiorysy w wielu wypadkach nie mają z okresem PRL-owskim większych związków, a jeśli już to z opozycją demokratyczną. Co do mnie, to propozycję wejścia do rady i jej przewodniczenia przyjąłem, gdyż sprzyjam obecnemu rządowi.

Kilka osób jednak wycofało się z rady, a w jednej z gazet mogliśmy przeczytać, że obecny skład nie gwarantuje podejmowania przez was bezstronnych decyzji.

O pełnym obiektywizmie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1289

Spis treści
Zamów abonament