Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czarnecki bez teki

28 lipca 1998 | Kraj | ND
źródło: Nieznane

RZĄD

Premier przejmuje kierowanie Komitetem Integracji Europejskiej

Czarnecki bez teki

 • Wielowładza integracyjna
 • Nowe zarządzanie pomocą z PHARE

  - Nasz interes narodowy musi być reprezentowany w tak ważnej chwili przez premiera - tłumaczył swój wniosek o odwołanie Czarneckiego i powołanie samego siebie na szefa KIE Jerzy Buzek. FOT. JAKUB OSTAŁOWSKI

  Prezydent na wniosek premiera odwołał Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska szefa Komitetu Integracji Europejskiej i powołał go na funkcję ministra bez teki. Według Jerzego Buzka, nowego przewodniczącego KIE, Czarnecki będzie zajmował się tym, co dotychczas, czyli integracją europejską.

  Zarówno Ryszard Czarnecki (AWS), jak i jego zastępca Piotr Nowina-Konopka z Unii Wolności zostali wysłani przez szefa rządu na urlopy.

  - Nasz interes narodowy musi być reprezentowany w tak ważnej chwili przez premiera - tłumaczył swój wniosek o odwołanie Czarneckiego i powołanie samego siebie na szefa KIE Jerzy Buzek. Według niego po przesłaniu do rządu projektów siedmiu ważnych reform teraz nadszedł czas na działania w kierunku integracji europejskiej, by "Polska do UE weszła silna". - Takiego ważnego zadania nie może wykonać minister konstytucyjny - sądzi premier, który zamierza osobiście kierować Komitetem.

  - Jestem przekonany, że linia obrony

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1450

Spis treści
Zamów abonament