Na giełdzie bez reakcji na informacje NBP
WIG 20 stracił 1 procent
Na giełdzie bez reakcji na informacje NBP
Poniedziałkowe zapewnienia prezes NBP, że w naszym kraju nie ma recesji i nie będzie administracyjnej dewaluacji złotego, nie wypłynęły znacząco na zachowania inwestorów. We wtorek spadły ceny 106 akcji, 60 wzrosły, a 39 nie zmieniły się,
Nie pomogły również wypowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz, że spadek wartości złotego ma charakter przejściowy. Kapitał zagraniczny w niewielkim stopniu obecny na rynku walutowym, ogranicza także swoją obecność na giełdzie. Największą stratę zanotował indeks grupujący spółki o najwyższej kapitalizacji (WIG 20) , co świadczy o tym, że duzi inwestorzy chętniej sprzedawali walory polskich spółek. Na rynku podstawowym jedynie kursy dwóch spółek -- BWR i Zasady -- wzrosły znacząco.
W przypadku Banku Współpracy Regionalnej jest to w zasadzie uzasadnione (informacja o sprzedaży Daimler Chrysler większościowego pakietu akcji BWR Banku Secesyjnego nie mogła się odbić negatywnym echem na kurs) , jednak w przypadku Zasady 8, 9-proc. wzrost należy traktować raczej przypadkowo. Ogłoszono redukcję kupna na papiery tej spółki, jednak wartość obrotu wyniosła jedynie 35 tys. zł.
Maksimum cenowe zanotowano na akcjach spółek: Howell i ZEW, a minima -- na papierach CSS, Polnordu, Skotanu, Manometrów i Orfe. Nadal...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta