Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabójcze dyskietki

26 lipca 1994 | Świat | AK

Istnieją pewne wspólne cechy charakteryzujące podejście do problemu antysemityzmu w krajach dawnego bloku komunistycznego

Zabójcze dyskietki

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania należą do państw, w których w 1993 roku zanotowano największą akytwność antysemicką. Ponadto nadal trwają incydenty na tle antysemickim w Niemczech oraz we Francji. W obu tych krajach wyraża się to zarówno w publikacjach, jak i propagandzie antysemickiej, a także zaprzeczaniem holocaustu, aktami przemocy, a nawet próbami morderstw na tle antysemickim. -- Tak wynika ze sprawozdania opracowanego wspólnie przez jednostkę do badań zjawisk antysemityzmu na świecie, działającą przy Uniwersytecie Telawiwskim, oraz amerykańską organizację "The Anti-Defamation League".

Specjalny rozdział sprawozdania poświęcony jest szczególnie problemowi antysemityzmu i formom walki z nim w krajach postkomunistycznych, a więc w byłym Związku Radzieckim oraz państwach Europy Wschodniej i Środkowej, wśród nich także w Polsce. Autor tego rozdziału -- dr Rafał Wago -- podkreśla że mimo odrębności warunków, zarówno aktualnych, jak i historycznych, istnieją pewne wspólne cechy charakteryzujące podejście do problemu antysemityzmu w niektórych krajach dawnego bloku komunistycznego.

W 1993 roku nie zanotowano wzrostu liczby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 227

Spis treści
Zamów abonament