Spotkajmy się na platformie
TELEWIZJA CYFROWA
Prawo społeczeństwa informatycznego
Spotkajmy się na platformie
JANUSZ BARTA, RYSZARD MARKIEWICZ
Postęp technologiczny w dziedzinie środków przekazu, zwłaszcza telewizji, skłania nie tylko do doraźnejkorekty czy uzupełnienia prawa; inspiruje do stawiania bardziej podstawowych, można by nawet rzecz -- fundamentalnych pytań, związanych z usytuowaniem państwa w nowym rysującym się pejzażu medialnym.
Nowy model funkcjonowania telewizji, oparty na koncepcji tzw. platform cyfrowych, niesie korzyści zarówno nadawcom i producentom różnych "towarów i usług towarzyszących", jak i odbiorcom. Telewizja cyfrowa, wpleciona w zjawisko, które określa się czasem mianem "syndromu konwergencji", nie tylk omoże się poszczycić nieskazitelną jakością dźwięku i obrazu, ale oferuje -- obok normalnego programu -- także serwisy towarzyszące: podgląd programów nadawanych równocześnie na innych kanałach, informacje o właśnie oglądanym programie, bezpośrednie uczestnictwo w konkursach i innych programach przekazywanych na żywo itd. Są też bardziej już oderwane od samego programu usługi, jak choćby oferowanie określonych serwisów tematycznych (np. dotyczących notowań giełdowych, prognozy pogody) czy zakupy (teleshoping) albo operacje bankowe (telebanking) . Platforma cyfrowa (np....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta