Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekając na rewolucje

03 sierpnia 1999 | Publicystyka, Opinie | BS BM

LISTY

Czekając na rewolucję

Nie jest tajemnicą, iż "Rzeczpospolita" od lat z wielką konsekwencją publikuje teksty krytyczne oceniające nie tylko działalność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale także sam fakt jej istnienia. Różnimy się w opiniach na ten temat, co nie zmniejsza mego szacunku dla "Rzeczpospolitej" i jej czytelników. Poczuwam się więc do obowiązku ustosunkowania się do niektórych kwestii podniesionych przez red. Beatę Modrzejewską w artykule "Czekając na rewolucję", który kończy się eleganckim pytaniem: "Czyż nie tak, panie Braun".

Otóż w niektórych sprawach tak, a w innych nie. Nie jest prawdziwa wizja rzekomej tajności działań Rady. Już kilka minut po moim wyborze na przewodniczącego stwierdziłem podczas konferencji prasowej, iż zasadą działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest jawność. Powiedziałem też, iż nie widzę żadnych powodów, by ograniczać dostęp dziennikarzy do protokołów z posiedzeń Rady. Oczywiście, nie może to dotyczyć poufnych z natury rzeczy informacji finansowych przedstawianych przez wnioskodawców lub niektórych informacji dotyczących zagadnień technicznych, które objęte są tajemnicą ze względu na bezpieczeństwo państwa. W bieżącym roku właśnie pani red. Modrzejewska spędziła wiele godzin w siedzibie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1765

Spis treści
Zamów abonament