Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rządy rodzinne

04 września 1999 | Plus Minus | JM
źródło: Nieznane

FESTIWAL

Dyskusja o przyszłości Bayreuth staje się coraz gorętsza

Rządy rodzinne

LIPIEC 1938. DO WILLI WAGNERÓW W BAYREUTH PRZYBYŁ ADOLF HITLER ZWANY TU "WUJEM WOLFEM". OBOK NIEGO WINIFRIED WAGNER I WIELAND, Z TYŁU WOLFGANG WAGNER.

ELLWANGER

JACEK MARCZYŃSKI

Wolfgang Wagner dał do zrozumienia, że czas rozpocząć poszukiwania nowego dyrektora Festiwalu w Bayreuth, co oczywiście zaowocowało licznymi spekulacjami personalnymi. Zapowiedział jednak od razu, iż nie odejdzie ze stanowiska w 2001 roku, a minie wówczas pół wieku jego rządów. Wnuk kompozytora nie przejmuje się także i tym, że przedstawienia w Bayreuth są coraz ostrzej krytykowane.

Od 1876 r. latem w Bayreuth oddaje się hołd jednemu kompozytorowi, Richardowi Wagnerowi, a festiwal przypomina misterium, na które przybywają ludzie z całego świata, by wziąć udział w niezwykłych obrzędach. Chętnych co roku jest dziesięciokrotnie więcej niż biletów w sprzedaży, najbardziej wytrwali czekają i 10 lat, nim otrzymają pozytywne potwierdzenie rezerwacji.

Strażniczka tradycji

To Ludwik II Bawarski wybrał Zielone Wzgórze, by tu wybudować teatr dla swego ulubionego kompozytora. Richard Wagner niezbyt długo zresztą cieszył się z możliwości prezentowania swych dramatów muzycznych w wymarzonym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1795

Spis treści
Zamów abonament