Dumping socjalny czy obrona konkurencyjności
Rozmowy o prawach pracowników
Dumping socjalny czy obrona konkurencyjności
Unia Europejska nie zgadza się na zamknięcie negocjacji członkowskich w sprawie polityki społecznej, gdyż - jej zdaniem - polskie przedsiębiorstwa powinny równocześnie z przystąpieniem kraju do UE przyjąć unijne normy pracy. Pod naciskiem środowisk biznesu rząd wystąpił do Brukseli o odłożenie tego obowiązku o trzy lata do 1 stycznia 2006 r. Przedsiębiorcy uważają, że w przeciwnym razie większość polskich firm nie będzie konkurencyjna wobec Zachodu, co według ich przewidywań, może doprowadzić do wzrostu bezrobocia i spadku tempa rozwoju gospodarki.
Podczas przesłuchań w Parlamencie Europejskim na początku września nowy komisarz ds. poszerzenia Unii Guenter Verheugen powiedział, że Unia nie zgodzi się, aby państwa kandydackie uprawiały tzw. dumping socjalny po przystąpieniu do UE. Wiele krajów "15" obawia się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta