Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Park dla życia

14 marca 2000 | Nauka i Technika | KF
źródło: Nieznane

Dzisiaj minister Antoni Tokarczuk spotka się w Białowieży z przeciwnikami i zwolennikami powiększenia BPN

Park dla życia

  • Parki konfliktów - komentarz

KRYSTYNA FOROWICZ

W Cape Town w RPA działa prężny komitet walczący o ocalenie Puszczy Białowieskiej. Jego założyciel ma 82 lata. Przez wiele lat prowadził kampanię o powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego na obszar całej puszczy.

Czym puszcza wyróżnia się spośród innych lasów Polski i Europy, że w jej obronie wpłynęło do władz RP ponad pół miliona listów z kraju i wiele tysięcy z zagranicy?

Puszcza Białowieska zawiera ostatnie fragmenty lasów pierwotnych, nie sadzonych i nie niszczonych ręką człowieka, na niżu Europy. Wiadomość, którą zamieściliśmy w naszej gazecie, że od 1 stycznia 2001 r. - jeśli rząd zaakceptuje projekt - Białowieski Park Narodowy obejmie całą polską część Puszczy Białowieskiej, poruszyła nie tylko mieszkańców innych kontynentów. Wiadomo, że takie komitety działają w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Powiększenie BPN na obszar całej puszczy było celem wieloletniej ogólnokrajowej kampanii wspieranej przez najwyższe autorytety, w tym Polską Akademię Nauk, Państwową Radę Ochrony Przyrody, Czesława Miłosza i wielu innych intelektualistów, jak również przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1960

Spis treści
Zamów abonament