Bliżej ustawodawstwa europejskiego
Koncepcje niemieckie, amerykańskie, dyrektywy UE
Bliżej ustawodawstwa europejskiego
Polskie prawo jest częścią europejskiego prawa kontynentalnego. Podstawowe nasze kodyfikacje z zakresu prawa cywilnego i handlowego nie tylko czerpały z tego prawa, ale były w znacznej mierze jego transformacją. Coraz istotniejsze stają się także inspiracje płynące z prawa angloamerykańskiego. Prof. Marcus Lutter z Uniwersytetu Bońskiego wysoko ocenił wysiłek polskiego prawodawcy w dostosowaniu naszych rozwiązań do prawa UE, zwłaszcza prawa giełdowego, kodeksu spółek oraz nowych przepisów chroniących konsumentów.
Gospodarzem konferencji, która odbyła się w Warszawie 12 maja br., była Kancelaria Prezydenta RP. Przy jej organizacji uczestniczyły Polsko-Niemieckie i Niemiecko-Polskie Stowarzyszenia Prawników oraz Niemiecko-Amerykańskie Stowarzyszenie Prawników.
Wpływ niemieckiej tradycji prawnej na rozwój prawa polskiego przedstawił prof. Zbigniew Radwański, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta