Liberalizm dla studentów
Finanse i bankowość w SGH
Liberalizm dla studentów
Budynek główny SGH
- W Szkole Głównej Handlowej wprowadziliśmy unikatowy w Polsce sposób kształcenia. Studenci mają dużą swobodę w wyborze przedmiotów i wykładowców - mówi dr hab. Małgorzata Zaleska, zastępca opiekuna kierunku finanse i bankowość na studiach zaocznych stołecznej uczelni. - Zapewniamy też znakomitą kadrę. Myślę, że te dwa elementy decydują o poziomie naukowym SGH.
Szkoła Główna Handlowa jest zorganizowana zupełnie inaczej niż większość szkół wyższych w Polsce - nie ma w niej wydziałów. Nie zdaje się egzaminów wstępnych na żaden konkretny kierunek, tylko na uczelnię.
Młodzi adepci ekonomii, którzy studiują dziennie, początkowo uczą się w tzw. studium podstawowym (najpierw na I, później na II poziomie). Tu - jak wskazuje nazwa - opanowują gospodarcze abecadło: m.in. matematykę, statystykę,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta