Kontrakt, czyli cena ekonomiczna
Reforma elektroenergetyki jest kontynuowana
Kontrakt, czyli cena ekonomiczna
Wydawało się, że strajki w sektorze w ęgla brunatnego (ok. 45 proc. energii elektrycznej) wiosną br. zatrzymają reformę w sektorze elektroenergetycznym. Tymczasem prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, prof. Jan Popczyk, twierdzi, że strajki nie zaszkodziły przemianom, a skierowały je na inną drogę. -- Zakończyliśmy prace nad długoterminowymi kontraktami na zakup energii elektrycznej od jej wytwórców, elektrociepłownie zawodowe zostały skomercjalizowane już w 1993 r. , dobiegają końca prace nad stworzeniem hurtowego rynku energii elektrycznej, a prawo energetyczne zostało skierowane przez ministra przemysłu do KERM. Reforma, jak widać, posuwa się do przodu -- mówi prof. Popczyk.
Jednym z najważniejszych o siągnięć jest, zdaniem prezesa PSE SA, o pracowanie kontraktów wieloletnich na sprzedaż energii elektrycznej zawieranych między wytwórcami (elektrowniami) a Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi SA (przesył) . Dzięki "ekonomicznej" cenie energii zagwarantowanej w kontraktach umożliwiają one elektrowniom spłatę kredytów zaciąganych na modernizację.
Cena ekonomiczna
Długoletnie u mowy, o których mówił prof. Popczyk, gwarantują, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA przez okres kilkunastu lat będą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta