Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stabilny rozwój

28 października 2000 | Ekonomia | JG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

RYNEK BANKOWY

Wzrost depozytów przy spadku kredytów w III kwartale

Stabilny rozwój

W ostatnich trzech miesiącach utrzymywała się w sektorze bankowym, obserwowana już od początku tego roku, dość stabilna koniunktura. Minimalny spadek syntetycznego wskaźnika PIKBANK był konsekwencją dwóch przeciwstawnych tendencji: rosnącego tempa przyrostu pozyskanych depozytów i wyraźnie malejącego tempa przyrostu udzielonych kredytów. Równocześnie tempo rozwoju rynku bankowego było najniższe od początku 1996 roku.

W tym czasie utrzymywała się dotychczasowa dynamika wzrostu zarówno liczby obsłużonych przez banki klientów, jak i świadczonych usług. Wzrost obu wielkości sygnalizowało ponad 85 proc. badanych placówek, podczas gdy ich spadek wystąpił w zaledwie co dwudziestej-trzydziestej jednostce.

W rezultacie zwiększyło się w ostatnich trzech miesiącach tempo przyrostu wartości pozyskanych przez banki środków. Wystąpiło to aż w 89 proc. badanych placówek, podczas gdy spadek tylko w co czternastej. Rosnące tempo wzrostu skłonności do oszczędzania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2151

Spis treści
Zamów abonament