Sztuka zarządzania
- Cztery kręgi tajemnicy, czyli jak zmierzyć to, co niemierzalne
- Nie ma fuzji bez bólu
- Za tydzień w Sztuce zarządzania Cztery kręgi tajemnicy, czyli jak zmierzyć to, co niemierzalne
RYS. JULIAN BOHDANOWICZ
KRZYSZTOF TARKA
Jeden z praktyków i teoretyków zarządzania szkoleniami i rozwojem personelu wyraził kiedyś znamienną opinię opisującą kondycję działów szkoleniowych w biznesie. Mianowicie ich rola i codzienne funkcjonowanie w równym stopniu polegają na budowaniu nowych umiejętności i kompetencji pracowników, jak i na ciągłym udowadnianiu najwyższej kadrze kierowniczej biznesowej przydatności swojej działalności.
Działy te żyją niejako w ciągłym poczuciu zagrożenia, że w obliczu niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa ich budżety zostaną obcięte, wpływ na firmę ograniczony, a liczba zatrudnionych specjalistów może się wydać kierownictwu zbyt duża.
Dlaczego tak się dzieje? Przecież z jednej strony oczywiste dla zarządów i właścicieli firm jest, że to ludzie są podmiotem wszelkich działań i wyników. Z drugiej strony - dużo chętniej pieniądze, czas i inne zasoby organizacyjne przeznacza się na działania "nieludzkie", np. na nowoczesne technologie.
Istnieje panaceum na te bolączki szefów i
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta