Domy na głowie
Domy na głowie
- Własność kosztuje : rozmowa ze Zbigniewem Brzezińskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości
RYS. ROBERT DĄBROWSKI
Nieruchomościami należącymi do państwa lub gminy mogą zarządzać wyłącznie osoby posiadające licencje lub przedsiębiorstwa zatrudniające takich wykwalifikowanych zarządców. Definicję tego zawodu określa ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 sierpnia 1998 r. w sprawie wykonywania niektórych przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami dotyczących działalności zawodowej.
Zarządca to nie dozorca
Zarządzanie nieruchomościami wymaga wiedzy technicznej, prawnej, ekonomicznej i finansowej, gdyż dzięki niej nieruchomość może przynosić dochody, a nawet zyskać na wartości.
Dlatego zarządzanie budynkiem nie polega jedynie na dbałości o jego dobry stan techniczny i czystość. Chodzi o takie gospodarowanie obiektem, które zagwarantuje przede wszystkim utrzymanie jego realnej wartości, a w przypadku nieruchomości wynajmowanych - również wieloletnie dochody. Przez pół wieku w Polsce nie obowiązywały reguły gospodarki rynkowej w gospodarowaniu nieruchomościami i dlatego inwestujące tu firmy korzystają przede wszystkim z
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta