Praca nie dla wszystkich
- Kto i na jakich warunkach może pracować w Polsce
- Zdaniem specjalisty Praca nie dla wszystkich
Od czasu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców do resortu pracy dzwonią zaniepokojeni obcokrajowcy i ich przedstawiciele. - Niektórzy wyrażają wręcz obawy, że wprowadzenie nowych regulacji zaburzy dotychczasowe dobre międzynarodowe relacje gospodarcze - mówią w ministerstwie pracy.
Emocje związane są przede wszystkim ze zmianami przepisów dotyczących uzyskiwania pozwolenia na pracę przez cudzoziemców, którzy pełnią funkcję członków zarządu osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą. Do niedawna nie mieli oni obowiązku posiadania żadnych zezwoleń.
Teraz muszą się o nie postarać, a właściwie muszą to za nich zrobić te podmioty, które są upoważnione do powierzenia cudzoziemcowi wykonywania pracy (firmy, fundacje, spółki kapitałowe itp.) i którym jednocześnie zależy, by praca ta była wykonywana właśnie przez obcokrajowca. Mówi o tym art. 50 ust. 6 ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu. Przepisy te obowiązują od stycznia bieżącego roku. Jednak w grudniu ubiegłego roku
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta