Moja kariera - Warszawa
- Wiosenne Targi Pracy
- Obyczaje firmowe
- Utajnienie zarobków pracowników ułatwia zarządzanie
Dla ochroniarza i kardiologa
Na 50 wystawców 20 miało oferty pracy. Reszta firm, na przykład niektóre biura doradztwa personalnego, tylko reklamowała swoje usługi. Kilka stoisk zajęły Ośrodki Pomocy Społecznej. Najwięcej, bo 300 ofert przygotował Urząd Pracy i to właśnie jego stoisko było najbardziej oblegane przez bezrobotnych.
W kwietniu na Mazowszu zanotowano wzrost bezrobocia o kolejnych 1400 osób, dobrze więc, że w minionym tygodniu w Warszawie odbyły się targi pracy, przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy i samorząd. Tym razem partnerem urzędu była Gmina Centrum.
Przed halą główną Klubu Sportowego Warszawianka, gdzie odbywały się targi, tłum bezrobotnych zgromadził się już na godzinę przed otwarciem.
- Wiadomo, że ofert nie będzie dużo. Dlatego kto pierwszy, ten lepszy - mówili poszukujący pracy i nie pomylili się.
Urzędowi Pracy i Gminie Centrum udało się zdobyć 50 wystawców.
- Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w ubiegłym roku na podobnych imprezach było zawsze ponad 70 firm, nie wygląda to dobrze. Ale taki właśnie mamy rynek pracy - mówił Robert Kwiatkowski, dyrektor
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta