Stacjonarna stagnacja, mobilny wzrost
Wzrost przychodów polskich firm telekomunikacyjnych
Stacjonarna stagnacja, mobilny wzrost
Polska ciągnie się w telekomunikacyjnym ogonie Europy zarówno pod względem liczby linii telefonicznych, jak i telefonii komórkowej. Z szacunków "Rz", opartych na danych przekazanych przez firmy do publicznej wiadomości wynika, że końcu 2001 r. na 100 Polaków przypadało ponad 29 linii telefonicznych, penetracja zaś telefonii komórkowej wynosiła 25,9 proc. Według naszych szacunków, rynek usług telekomunikacyjnych wart był w 2001 r. ponad 28,1 mld zł.
W ubiegłym roku statystyczny abonent dzwonił mniej niż rok wcześniej, a coraz bardziej istotnym źródłem przychodów firm telefonii stacjonarnej stają się przychody z abonamentu. Ubiegły rok przyniósł stagnację w przychodach firm telefonii stacjonarnej oraz wyraźne spowolnienie wzrostu przychodów firm zajmujących się świadczeniem usług telefonii komórkowej. Podmioty świadczące usługi hurtowe oraz klientom biznesowym także odnotowały spowolnienie dynamiki przychodów.
Komórki motorem
Przychody Telekomunikacji Polskiej, największego operatora na rynku, wzrosły w ub. r. o 5,3 proc. do 15 mld 463 mln zł. Przychody grupy Netia wzrosły...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta