Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Listy

19 lipca 2002 | Publicystyka, Opinie | NC

OD CZYTELNIKÓW

"Spór o ÇchoroboweČ w kodeksie pracy"

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" jest oburzony wypowiedzią pana Macieja Manickiego, która ukazała się w artykule "Spór o ÇchoroboweČ w kodeksie pracy" ("Rz" nr 160, 11.07.2002 r.). Szef OPZZ sugeruje w niej, że "Solidarność" jest obojętna na przyszłe losy działaczy związkowych, których uprawnienia w nowym projekcie kodeksu pracy zostały w znacznym stopniu ograniczone. Pan Manicki twierdzi: "Nie wsparła nas ÇSolidarnośćČ, nie pojawiła się na spotkaniu, podczas którego negocjowaliśmy zapis". Ta wypowiedź jest nieprawdziwa! Faktem jest, że "Solidarność" w tych rozmowach nie uczestniczyła, ale nie dlatego, iż nie chciała, ale z prostej przyczyny: nikt jej o takim spotkaniu nie powiadomił!

Zmiany w kodeksie, które dotyczą związków zawodowych, nie były konsultowane i omawiane na żadnym posiedzeniu Komisji Trójstronnej, dlatego dziwne, że były negocjowane na spotkaniu, do udziału w którym nikt z przedstawicieli "Solidarności" nie został zaproszony. Niezrozumiała jest przyczyna, z powodu której przewodniczący OPZZ Maciej Manicki postanowił samotnie przeciwstawić się opiniom pracodawców, przecież musiał liczyć się z tym, że w ten sposób przeforsowanie zapisu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2674

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament