Górnicy i politycy na jednej liście
Górnicy i politycy na jednej liście
RYS. JACEK FRANKOWSKI
BANK HANDLOWY
W 2000 r. Bank Handlowy w Warszawie SA (założony w 1870 r.) stał się częścią globalnej sieci Citigroup (największej instytucji finansowej świata), która nabyła znaczącą większość akcji BH za zgodą Komisji Nadzoru Bankowego. Wkrótce potem BH zdecydował o połączeniu się z Citibank Poland SA, przez przeniesienie jego całego majątku na BH w zamian za akcje nowej emisji. Do fuzji doszło 1 marca 2001 r. Bank Handlowy zachował swoją historyczną nazwę, w sieci detalicznej posługuje się znakiem towarowym Citibanku.
Klientami BH są m.in. największe polskie przedsiębiorstwa, znaczące spółki giełdowe oraz firmy o strategicznym dla polskiej gospodarki znaczeniu. Od 1998 r. BH prowadzi również działalność detaliczną: obecnie obsługuje ponad 700 tys. klientów indywidualnych.
Czy rzetelnie postępował bank, prowadząc listę zawodów, których przedstawiciele mieli małe szanse na otrzymanie kredytu, choć przyjmowano ich wnioski - sprawdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na liście tej, jak twierdzą firmy, które współpracowały z bankiem, obok górników i hutników byli także politycy, prawnicy i dziennikarze.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta