Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Edukacja europejska

20 lutego 2003 | Publicystyka, Opinie | GD

Analiza

Edukacja europejska

GRZEGORZ DOBIECKI

Z PARYŻA

Na potrzeby tego tekstu pozwalam sobie użyć tytułu książki Romaina Gary'ego - skądinąd jednej z gorszych, jakie napisał. Właśnie dlatego, że to powieść niedobra. Równie niedobra, jak obecny stan stosunków między Polską a Francją.

Spieranie się o alianse nie ma sensu, bo one muszą pozostać jednoznaczne. Nie powinny temu jednak towarzyszyć belferskie pouczenia, jakich dopuścił się Jacques Chirac, co nie spodobało się również we Francji.

Paryska prasa zauważała wczoraj, że Chirac przesadził. Najbardziej stanowczo ujął to lewicowy dziennik "Lib?ration": jeśli ktoś w tej sytuacji nie skorzystał z dobrej okazji do zamilknięcia, to był to raczej prezydent Francji, a nie kraje kandydujące do członkostwa w Unii Europejskiej.

Konserwatywny "Le Figaro", wspierający przecież Chiraca, uznał, że doradzanie milczenia krajom tylekroć zdradzanym przez Europę, po dziesięcioleciach przeżytych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2854

Spis treści
Zamów abonament