Podróże uczą mówić; Pracuj językiem; Rodak na metrze kwadratowym; Na Mazurach i w górach; Dla gorliwych i przewidujących
- Jak powiększyć zasób słów i portfela
- Przykładowe kursy językowe za granicą
- Nauka w Wielkiej Brytanii: Dokąd najczęściej jeżdżą Polacy
- Obozy językowe w kraju
- Przykładowe propozycje obozów językowych
- Dla gorliwych i przewidujących
RYS. ROBERT DĄBROWSKI
DOROTA CZERWIŃSKA
Coraz popularniejszą formą nauki języka jest zorganizowany wyjazd zagraniczny. Umożliwia codzienne posługiwanie się językiem nie tylko na kursie, ale także w domu, sklepie, kinie, na ulicy. Właśnie ze względu na to "bombardowanie językiem" metodycy wypowiadają się o takich kursach pozytywnie.
Nauka za granicą powoduje przełamanie bariery językowej. Uczestnik ma ciągły kontakt z mową potoczną, wciąż musi słuchać, mówić, a do tego nawiązuje kontakty z ludźmi z całego świata.
- Już po kilku dniach przebywania w obcojęzycznym środowisku kursanci nabierają pewności w mówieniu. Jednak swobodę w posługiwaniu się językiem obcym można nabyć dopiero po co najmniej trzech tygodniach nauki. Jeśli jest to kurs intensywny, po 6 - 8 godzin dziennie, to zdobytą wiedzę można porównać z zaliczeniem semestru zajęć w kraju. Ale wyjazd językowy ma...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta