Pomoc, która się sprawdza; Nie jest sztuką przedstawić ofertę pracy
- Rozmowa z Frankiem Schroederem , szefem europejskiej sieci firm outplacementowych Thompson DBM
- Konkurs "Troskliwy pracodawca"
Outplacement próbuje się wykorzystywać do pomocy tym, którzy są bez pracy od dłuższego czasu lub nie mają praktyki zawodowej. Jedną z form jest druga edycja programu "Bezrobocie - co robić?".
Obejmuje ona m.in. konferencje i seminaria. Ostatnio taka konferencja odbyła się w Warszawie (poprzednie: Olsztyn, Wrocław, Gliwice, ostatnia będzie w Radomiu). Adresatami są członkowie samorządów, organizacji pozarządowych, zarządów restrukturyzowanych przedsiębiorstw, związków zawodowych i związków pracodawców. Seminaria mają charakter warsztatów dla grup, które zdecydowały się na praktyczne wykorzystanie outplacementu. Organizatorzy mówią, że program ma na celu aktywizację partnerów lokalnych.
Inicjatorem przedsięwzięcia była przed dwoma laty Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności (PAFW). - To był jeden z naszych pierwszych programów. Nie mieliśmy wątpliwości, że nie rozwiążemy problemu bezrobocia, postanowiliśmy więc wypróbować outplacement. Tę nowoczesną metodę promocji zatrudnienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta