Czy stać nas na rezerwy?; Podpisuj się pod listem; Z reguły są potrzebne
- Kaprys teoretyków czy rzeczywiście potrzeba - Czy stać nas na rezerwy?
- Wyjaśnienie Departamentu Rachunkowości w Ministerstwie Finansów
- Podpisuję się pod listem
- Tylko odprawa emerytalna z kodeksu
- Rezerwy na świadczenia pracownicze - tworzyć czy nie? - Z reguły są potrzebne
Kaprys teoretyków czy rzeczywiście potrzeba
Czy stać nas na rezerwy?
RYS. ANDRZEJ JACYSZYN
Czy w polskich warunkach, gdy kodeks pracy zmusza jedynie do odprawy emerytalnej w wysokości jednorazowego miesięcznego wynagrodzenia, jest sens tworzenia rezerw na świadczenia emerytalne? A co z rezerwami na inne świadczenia? I drugie zasadnicze pytanie - jak przy dzisiejszej niepewności gospodarczej i zmianach w zatrudnieniu poprawnie oszacować wszystkie te rezerwy? O opinię w tej sprawie poprosiliśmy biegłych oraz Departament Rachunkowości w Ministerstwie Finansów. Powodem do dyskusji stał się list jednego z czytelników DOBREJ FIRMY.
Zostało już niewiele czasu na zbadanie i przedstawienie do zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2002. Nie mam wykształcenia ekonomicznego, jednakże z racji członkostwa w radzie nadzorczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zmuszony jestem śledzić opinie ekspertów na temat...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta