Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pozostanie w Kongo nie jest przesądzone

29 maja 2003 | Publicystyka, Opinie | AŁ
źródło: Nieznane

ROZMOWA NA GORĄCO

Stanisław Speczik, prezes KGHM Polska Miedź

Pozostanie w Kongo nie jest przesądzone

FOT. ANDRZEJ WIKTOR

W 2002 r. KGHM osiągnął 254 mln zł zysku. Na ten rok zarząd przedstawił bardzo ostrożne prognozy - zaledwie ok. 150 mln zł. Czy wobec dobrego pierwszego kwartału, można spodziewać się korekty prognozy?

STANISŁAW SPECZIK: Dziś wydaje się, że nasz zysk faktycznie będzie większy, choć spodziewamy się, że drugie półrocze może nie być tak zyskowne jak pierwsze. Pełnej oceny sytuacji dokonamy po pierwszym półroczu i potem możliwa jest zmiana prognozy. Przypuszczamy, że tegoroczne wyniki będą na poziomie roku ubiegłego.

W piątek będą znane wyniki referendum załogi na temat strajku. Dlaczego zarząd nie może porozumieć się z "Solidarnością" w sprawie wynagrodzeń?

Osiem związków zaakceptowało nasze propozycje, czyli wzrost wynagrodzeń o 5 proc., choć też - jak "Solidarność" - wszyscy domagali się 7 proc. Ten 5-proc. wzrost to i tak duży wysiłek dla firmy. Nie możemy zgodzić się na zmiany tabel zaszeregowania, które trwale wpłynęłyby na wzrost płac w przyszłości. Poza tym uważamy, że nie ma podstaw prawnych do referendum, a związek nawiązuje do sporu zbiorowego z ubiegłego roku, który dotyczył zupełnie innych postulatów.

To znaczy, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2935

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polska-UE - referendum

Zamów abonament