Nie tylko niedomagania
Polemika Są przesłanki, by twierdzić, że sytuacja w sądach gospodarczych się poprawia
Nie tylko niedomagania
Pod hasłem "Sprawny sąd" prowadzimy w "Rzeczpospolitej" kampanię zmierzającą do usprawnienia polskiego sądownictwa. Opublikowaliśmy już artykuły na temat sądownictwa cywilnego i karnego. Dziś z artykułem Marka Domagalskiego "Czternaście lat niedomagań" ("Rzeczpospolita", 14 lipca 2003), który dotyczył sądownictwa gospodarczego, polemizuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Tadeusz Wołek, któremu w ramach podziału kompetencji w Ministerstwie Sprawiedliwości przypadł nadzór nad Departamentem Sądów Powszechnych (w praktyce - nad sądownictwem w kraju).
W artykule "Czternaście lat niedomagań" , autorstwa Marka Domagalskiego ("Rzeczpospolita" z 14 lipca, 2003) autor pisze o mankamentach sądownictwa gospodarczego. Chociaż faktem jest, że w niektórych sądach występują zaległości, a konkretne sprawy gospodarcze przeciągają się - nie można zgodzić się ze stwierdzeniem, zawartym w artykule, że jedną z przyczyn jest niestosowanie przez sądy rozwiązania przewidzianego w art. 479 17 k.p.c.
Dla przypomnienia, zgodnie z treścią tego przepisu sąd może wydać wyrok na posiedzeniu niejawnym, gdy pozwany uznał powództwo oraz gdy po złożeniu przez strony pism...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta