Sprawdź, jak wypadłeś
I - Samoświadomość
- umiejętność rozpoznawania własnych emocji oraz ich związku z podejmowanymi działaniami
Niski poziom samoświadomości znacznie utrudnia rozpoznawanie i nazywanie własnych stanów emocjonalnych, których pojawienie się bywa często zaskoczeniem; ogranicza dostrzeganie związków pomiędzy swoimi emocjami a podejmowanymi decyzjami; obniża jakość kontaktów z innymi ludźmi.
Wysoki poziom samoświadomości przejawia się w umiejętności szybkiego i trafnego rozpoznawania oraz nazywania swoich emocji, w zdolności wykorzystywania intuicji, wyczuwania i przewidywania nawet subtelnych zmian własnego nastroju, w uświadamianiu sobie wzajemnych związków między własnym stanem emocjonalnym a podejmowanymi decyzjami.
II - Samoocena
- umiejętność akceptacji własnej osoby
Niski poziom samooceny sprawia, że nie potrafimy pozbyć się przekonania o swojej małej wartości, co jest szczególnie widoczne w naszym życiu zawodowym; że często unikamy kontaktu z innymi, nie umiemy w pełni wykorzystać własnego potencjału, często podporządkowujemy się opinii otoczenia, a porażki odbierają nam wiarę w sukces.
Wysoki poziom samooceny sprawia, że czujemy się wartościowymi ludźmi i dobrym pracownikami, że świadomie akceptujemy samych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta