Vademecum Reczpospolitej: Po pieniądze do Brukseli. Jak to będzie po akcesji
Spis treści
FOT. ARCHIWUM
MATEUSZ KUJAWA
Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, czyli po 1 maja 2004 r., polscy przedsiębiorcy uzyskają dostęp do znacznych środków pomocowych.
Będą one skierowane głównie do małych i średnich przedsiębiorców, zatrudniających mniej niż 250 osób, osiągających przychody nie wyższe niż 40 mln euro rocznie. Spełniający te kryteria będą mogli wybierać z bardzo szerokiej oferty, w której właściwie każdy potencjalnie znajdzie to, czego najbardziej potrzebuje.
Na ile można liczyć
Bezpośrednia pomoc dla przedsiębiorców obejmie finansowe wsparcie w zakresie usług doradczych, szkoleń i inwestycji.
Najbogatsza oferta związana będzie z dofinansowaniem usług doradczych, dotyczących takich zagadnień jak: prowadzenie firmy na rynku europejskim, wdrażanie systemów zarządzania jakością, uzyskiwanie certyfikatów zgodności towarów i usług, wprowadzanie nowych technologii czy rozwój eksportu. Na szczególną pomoc w tym zakresie będą mogły liczyć mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające nie więcej niż 9 pracowników oraz osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej.
Drugi rodzaj pomocy ma dotyczyć dofinansowania szkoleń dla pracowników i menedżerów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta