Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżetowy podział w Unii

26 listopada 2003 | Ekonomia | AS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

UE Francja i Niemcy uniknęły kary za deficyt budżetowy wyższy niż limit określony w traktacie stabilizacji i wzrostu

Budżetowy podział w Unii

  • Politycy o decyzji ministrów finansów Unii
  • Odwrócenie ról - komentarz

Aż osiem z piętnastu krajów członkowskich Unii Europejskiej opowiedziało się za ukaraniem Francji i Niemiec za zbyt wysoki deficyt budżetowy. Głosy pozostałych, wśród nich największych państw Wspólnoty, wystarczyły jednak do zablokowania tej propozycji. - To podważa wiarygodność Unii Europejskiej - komentował Gerrit Zalm, minister finansów Holandii.

Europejski Bank Centralny ogłosił oficjalny komunikat, w którym napisano, że wnioski przyjęte przez EcoFin zawierają poważne niebezpieczeństwa. Nieprzestrzeganie reguł i procedur przewidzianych w pakcie grozi podważeniem wiarygodności europejskich ram instytucjonalnych i zaufania do surowego zarządzania finansami publicznymi krajów strefy euro. Opinia publiczna może mieć pewność,że rada gubernatorów banku jest wciąż mocno przywiązana do utrzymania stabilności cen. (AFP)

p.r. Dziesięciogodzinna dyskusja w gronie ministrów finansów strefy euro zakończyła się we wtorek o czwartej nad ranem. Już wtedy było wiadomo, że Francja i Niemcy unikną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3086

Spis treści
Zamów abonament