Vademecum Rzeczpospolitej. Podatki 2004. To, co najważniejsze; NIEKTÓRE PODATKOWE LIMITY W 2004 R.; Co dobre, co wątpliwe; Złudne obniżki i mieszanie w prawie; Co ze skalą, co z limitami; Kto przedsiębiorcą, kto nie
To, co najważniejsze Spis treści
Co dobre, co wątpliwe
Elżbieta Kleniewska, doradca podatkowy, Kancelaria Podatkowa "Kontabl" s.c. M. Gago, E. Kleniewska
Jak zwykle, zmiany powodują wiele różnych opinii i dyskusji, w jakim kierunku zmierza nasz system podatkowy i jakie skutki gospodarcze spowoduje nowelizacja.
Jedno jest pewne. Tak obszerna zmiana tak wielu artykułów ustawy spowoduje przede wszystkim liczne problemy z zapoznaniem się z nią, i to zarówno przez organy skarbowe, jak i doradców podatkowych oraz samych podatników, nie mówiąc już o jej stosowaniu. Tak się często składa, że korekty wprowadzane w celu usunięcia wątpliwości wywołują następne.
Generalnie jednak uważam, ze wiele zmian będzie miało bardzo korzystny wpływ na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Najważniejsza z nich daje podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą możliwość wyboru rozliczania się na zasadach ogólnych albo skorzystania z rozliczenia według stawki 19-proc. Przedsiębiorcy, aby się rozwijać, muszą inwestować i powiększać kapitały na bieżącą działalność. Mogą na to przeznaczyć tylko tę część dochodów, która zostaje im po zapłaceniu podatków. Im wyższe płacą podatki, tym mniej środków...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta