Bariera do przełamania
Bariera do przełamania
Zofia Witaszewska bardzo zapaliła się do pomysłu utworzenia domu dla bezdomnych imienia Cypriana K. Norwida
(c) MARIAN ZUBRZYCKI
BŁAŻEJ TORAŃSKI
- Bezdomność dotyka nie tylko alkoholików czy narkomanów - mówi 49-letnia Małgorzata Kielecka, córka znanego łódzkiego adwokata. - Wszyscy zapewniamy, że chcemy pomagać biednym, bezdomnym, zagubionym, ale zazwyczaj zatrzymujemy się na tych deklaracjach. Postanowiłam przełamać barierę obojętności.
W październiku 2003 roku założyła Stowarzyszenie Pomocy dla Bezdomnych Twój Dom. Oddała dom i kawałek terenu w Tuszynku koło Łodzi, aby dać nadzieję takim ludziom, jak Zosia.
W Wielki Piątek Zofia Witaszewska zjadła na śniadanie garść popcornu i omlet: odrobina mąki, jajko, trochę mleka. Na patelni rośnie, robi się puchate i wykrzywia jak kapelusz grzybka. Na obiad będą kluski łyżką kładzione z masełkiem. Na kolację bułka z masłem.
W kilkumetrowym pokoiku stoi tapczan syna i wersalka matki. Na prostym stole spodek z ogarkami świec. Sufit ma rysę na kilka milimetrów, jakby za chwilę miał się rozstąpić. Ze ściany odpadł kiedyś kawał tynku, odsłonił czerwone cegły i czarne plamy grzyba.
Żaróweczka nie świeci od trzech...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta