OSZCZĘDZANIE W KASIE MIESZKANIOWEJ
Także tę ulgę - po jej likwidacji od 1 stycznia 2002 r. - podobnie jak dużą budowlaną, zagwarantowano tylko w ramach praw nabytych, dla kontynuujących oszczędzanie rozpoczęte przed tą datą. Odliczenia - w granicach limitów - przysługują przez cały okres oszczędzania w kasie mieszkaniowej ustalony w zawartej z bankiem przed 1 stycznia 2002 r. umowie o kredyt kontraktowy (nie ma limitu czasowego). Jeśli natomiast po 1 stycznia 2002 r. doszłoby do przedłużenia umowy, oszczędności wpłacone do kasy po upływie okresu oszczędzania ustalonego przed tą datą nie będą objęte ulgą. Nie ma natomiast mowy, by z powodu przedłużenie umowy trzeba było oddawać ulgę.
DO WYSOKOŚCI DWU LIMITÓWObowiązują takie same jak przed 1 stycznia 2002 r. zasady odliczeń, warunki zachowania prawa do niej i sytuacje powodujące jej utratę. Kontynuujący w 2004 r. oszczędzanie na tym samym rachunku oszczędnościowo-kredytowym, w tym samym banku prowadzącym kasę mieszkaniową, mogą w zeznaniu za 2004 r. pomniejszyć podatek o 30 proc. oszczędności, ale nie więcej niż o 11 340 zł (odpowiada to rocznym oszczędnościom w wysokości 37 800 zł). Nadwyżka oszczędności nie jest objęta ulgą. Oprócz rocznego (11 340 zł) obowiązuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta