Muzealne skarby w sieci
Do tej pory placówki kulturalne reklamowały się, wydając albumy i broszury. Teraz coraz częściej oferują wirtualne zwiedzanie kolekcji. Promocja przez Internet zaczyna być wykorzystywana także w Polsce.
Pionierami tej "obecności na odległość" są... pośrednicy sprzedaży nieruchomości w krajach anglosaskich. Klienci mogą w ciągu godziny zapoznać się z czterema, pięcioma obiektami, starannie opisanymi oraz obfotografowanymi - i dokonać wyboru. Podobnie z muzeami: wchodzimy na stronę, sprawdzamy, czy kolekcja nam się podoba i... ruszamy w drogę. Albo szukamy czegoś ciekawszego pod innym adresem.
Spacerkiem po domu HemingwayaPrzed sobą mamy otwarte drzwi balkonowe, patrzymy na starannie utrzymany ogród. Obracamy się i lustrujemy wnętrze paryskiego Muzeum Rodina (www.musee-rodin.fr), gdzie wyeksponowano dzieła rzeźbiarza. By zwrócić się w dowolną stronę, wystarczy ruch myszką. Trójwymiarowy program zastosowali autorzy witryny Luwru (www.louvre.fr). Oglądamy sale z obrazami mistrzów, lecz także galerie z eksponatami z Egiptu czy Grecji, okrążamy posąg Wenus z Milo. Również muzea biograficzne zachęcają do wirtualnych odwiedzin. By zobaczyć rodzinny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta