Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tu nie ma miejsca dla Bacha

27 czerwca 1995 | Kraj | BW

Zagrają wszystko, z przyjemnością przygrywają na różnych uroczystościach, tylko trzeba dać im szansę grać

Tu nie ma miejsca dla Bacha

Bernadeta Waszkielewicz

Wizja porządkowania miasta rysuje się pani wiceprezydent Włocławka Elżbiecie Mostowiak-Beling świetnie: nad brzegiem Wisły skupione kilka szkół, w centrum miasta -- urzędy. Klienci będą mieli blisko, a dzieci do szkoły -- może daleko, ale za to w kontakcie z naturą -- czyli Wisłą -- i historią, a więc budynkami z "Pamiątek z celulozy" Igora Neverlego. Trzeba porządkować miasto, więc gmina stara się wspomagać tego, kogo "widać na terenie miasta, kto je reprezentuje". Włocławek najlepiej reprezentują, zdaniem wiceprezydent, kluby taneczne, zespół ludowy "Kujawy" i Państwowy Teatr Impresaryjny. Bo na przykład orkiestra kameralna nie potrafi zaproponować "czegoś logicznego", toteż nie jest w porządku.

Do budynków celulozy gmina chce przenieść szkołę muzyczną i w tym celu przerobić fabryczne biura na szkołę, a budynek szkoły, niedawno do tego celu zaadaptowany, znów zamienić na biura. Przy pierwszej adaptacji straciła nie gmina, a rodzice i nauczyciele, którzy za nią zapłacili. Stracą też przy obecnej: obawiają się, że bulwary nie są najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci, a koszty, jakie pochłonie utrzymanie ogromnej powierzchni,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 515

Spis treści
Zamów abonament