Wcześniej ruszyli w drogę
Ta wędrówka miała miejsce o co najmniej kilkaset tysięcy, a nawet milion, lat wcześniej, niż dotychczas przyjmowali antropolodzy. Do takiego wniosku doszli dwaj badacze: Brytyjczyk Robin Bennell z Uniwersytetu w Sheffield oraz Holender Wil Roebroeks z Uniwersytetu w Lejdzie. Swoje twierdzenie oparli na sześcioletnich badaniach skamieniałych kości z całego świata. Wyniki ich pracy publikuje prestiżowy brytyjski tygodnik naukowy "Nature".
Ostatnie lata przyniosły wiele ważnych odkryć paleoantropologicznych, dokonanych poza Afryką; między innymi głośnym echem odbiło się odnalezienie skamieniałych szczątków sprzed 1,9 miliona lat w Dmanissi w Gruzji (Homo georgicus); szczątki równie stare znaleziono w jaskini Ubejdija w dolinie Jordanu. Te i wiele innych znalezisk ostatnich lat skłoniły dwóch naukowców do wysunięcia nowej teorii dotyczącej rozprzestrzeniania gatunku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta