Jak zawrzeć umowę zlecenia
Trzeba jednak pamiętać, że sam fakt nazwania umowy zleceniem nie oznacza, iż rzeczywiście będzie to taka właśnie umowa. Decydujące znaczenie ma bowiem nie tyle nazwa, ile treść umowy, czyli określone w niej prawa i obowiązki stron kształtujące stosunek prawny pomiędzy nimi.
Jak najprościejWbrew panującemu przekonaniu i praktyce nazywania różnorakich umów umowami zlecenia, będzie nią jedynie ta, która obejmuje przede wszystkim zobowiązanie do wykonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie.
Przyjmujący zlecenie zobowiązuje się wykonać, z zasady - osobiście, określoną czynność prawną, przy zachowaniu należytej staranności.Nie oznacza to jednak, że umową zlecenia nie można objąć większej liczby czynności prawnych; można je określić rodzajowo lub też mogą mieć one charakter powtarzalny.
Czego może dotyczyćPojęcia czynności prawnej nie należy interpretować zbyt wąsko. Zlecenie może dotyczyć zobowiązania do składania oświadczeń woli, zawierania umów, prowadzenie spraw, które wywołują skutki w sferze prawnej (np. prowadzenie spraw przed sądami czy organami administracyjnymi)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta