Ile płacimy za nasze konta
Banki zachęcają wprawdzie klientów do rozliczeń bezgotówkowych, ale nie są pod tym względem konsekwentne, bo wiele z nich podnosi ich ceny.
Dla klientów najważniejsze są opłaty za podstawowe usługi rozliczeniowe i za prowadzenie rachunku bankowego: każdy co miesiąc dokonuje wielu różnych płatności i każdy chciałby to robić jak najtaniej. Banki natomiast są przedsiębiorstwami, które powinny być zyskowne, ich usługi wycenia się więc tak, żeby przynosiły dochód. Podejście usługodawcy i usługobiorcy jest więc różne i trudno oczekiwać, że nie będzie w tej sprawie kontrowersji.
ILE PŁACI KLIENTJakie opłaty i prowizje pobierają krajowe banki za najpopularniejsze usługi? Jak się one zmieniają? Informacje o tym można znaleźć na ich stronach internetowych: tu wzięto pod uwagę dane z szesnastu instytucji, które w zakresie rozliczeń detalicznych stanowią zdecydowaną większość sektora bankowego: pochodzą one z drugiej połowy 2005 roku i z czerwca 2006 r.
Z tych porównań wynika, że najwyższe prowizje i opłaty banki pobierają za wpłaty gotówkowe na rachunek w innym banku. Z reguły jest to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta