Partie przedwyborcze
Przed wewnętrznymi konfliktami uchroniły się tylko ugrupowania o silnie scentralizowanym kierownictwie
Partie przedwyborcze
Prezydent Lech Wałęsa jako pierwszy spośród przedstawicieli najwyższych organów władzy III Rzeczypospolitej przetrwał całą swojąkadencję. Trwałotoaż 5 lat, więc politycy oczekują wyborów prezydenckich z utęsknieniem wiążąc z nimi wiele nadziei -- jedni liczą na przełom i polepszenie pozycji swoich coraz mniej popularnych partii, inni mają nadzieję na utrwalenie obecnego stanu posiadania. Jednocześnie jednak przedwyborczy okres już teraz narobił w wielu stronnictwach sporo zamieszania. Dalszego ciągu wewnętrznych sporów można się spodziewać już niebawem, gdy ugrupowania polityczne będą rozliczały swoje kierownictwa po drugiej turze wyborów.
Na glinianych nogach
Przygotowania do wyborów wykazały, że na polskiej scenie politycznej są cieszące się znacznym poparciem ugrupowania, których kierownictwo jest bardzo słabe, a jego poglądy na temat wyborów są sprzeczne z poglądami większości członków partii.
Najbardziej szokujące chyba było uświadomienie sobie, że takim "kolosem na glinianych nogach" jest Tadeusz Mazowiecki. Powstanie Unii Demokratycznej zbudowane było na porażce Mazowieckiego w poprzednich wyborach prezydenckich, zaś po 5 latach jego przywództwo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta