Jak wykorzystać piłkarski plan Marshalla
Dla Polski i Ukrainy Euro 2012 to olbrzymia szansa rozwoju nie tylko sportu, ale także całej gospodarki. Sądzę, że pojawiające się głosy, iż może to być swego rodzaju plan Marshalla XXI wieku, mają duże uzasadnienie. Warto więc spojrzeć na to przedsięwzięcie strategicznie i uwzględnić wartość niezbędnych inwestycji, ale także efekty, jakie mogą one przynieść w przyszłości. Celowe jest więc także wyciągnięcie wniosków z doświadczeń innych krajów, które takie wielkie imprezy organizowały. Można się posłużyć przykładami Niemiec z piłkarskich mistrzostw świata w 2006 r. oraz Korei i Japonii z 2002 r. jako przedsięwzięć, które przyniosły różne efekty.
Łączne wydatki na budowę i modernizację 12 niemieckich stadionów wyniosły 1,460 mld euro, z czego 939 milionów wydali inwestorzy prywatni, a wartość 521 mln miały inwestycje publiczne. Była to suma...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta