Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

31 października 1995 | Ekonomia | TŚ PW

Informacje

Szacuje się, że od 1989 r. , wktórym pojawiły się na polskim rynku firmy budujące domy o szkielcie drewnianym (w tzw. technologii kanadyjskiej) , zrealizowano ich w Polsce ok. 2 tysięcy. Dowodem ogromnego zainteresowania takim sposobem budowania domów jest udział 240 przedstawicieli firm budowlanych w seminarium na ten temat zorganizowanym w ostatnią sobotę w Zakopanem. Jego organizatorzy to Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów, Politechnika Warszawska, redakcja miesięcznika "Murator" oraz lokalna prywatna firma budowlana Chilecki & synowie, która jest obecnie w trakcie realizacji osiedla domów jednorodzinnych budowanych w technologii kanadyjskiej.

Technologia szkieletowa nie jest być może sposobem na ratowanie budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju, ale coraz większe nią zainteresowanie pokazuje, że zaczynamy myśleć o innych formach budowania domów. Tym bardziej że przynosi ona wymierne korzyści w postaci zmniejszenia kosztów i urozmaicenia oferty rynkowej.

Domy budowane w ten sposób, oparte są na bardzo zdrowej konstrukcji drewnianej, współczynnik przenikania ciepła dla ścian jest bardzo niski, wynosi 0, 26. Są to domy tanie w eksploatacji i nie wymagające drogich remontów. Do ich ogrzania potrzeba trzy razy mniej energii niż w przypadku tradycyjnego domu o podobnej powierzchni. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 606

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament