Żołnierze na rynku pracy
Prezes albo. .. pomocnik szewca
Żołnierze na rynku pracy
Jest ich coraz więcej na cywilnym rynku pracy. Dobrze jeśli trafi się etat w administracji, przemyśle czy w agencji ochrony. Częściej jednak bywa tak, że muszą godzić się na każde zajęcie, jakie tylko można otrzymać w miejscu zamieszkania. Byli zawodowi żołnierze są też pomocnikami szewców, palaczami czy grabarzami, mimo posiadania wielu cech i umiejętności cenionych na rynku.
Od kilku lat na rynku pracy znajduje się grupa byłych żołnierzy zawodowych, którzy opuścili armię w wyniku jej restrukturyzacji. Ich liczbę ocenia się na kilkadziesiąt tysięcy i wiele wskazuje na to, że nie jest ona ostateczna.
Większość z tej grupy to osoby znajdujące się w wieku pełnej aktywności zawodowej. Prawie 65 proc. z nich nie ukończyło jeszcze 45 roku życia, natomiast 15 proc. to ludzie młodzi, przed trzydziestką. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta