Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czekając na film Wajdy

21 sierpnia 2007 | Kultura | Bartosz Marzec
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ALBUM Czekając na film Wajdy Dwa tygodnie przed planowaną na 17 września premierą "Katynia" Andrzeja Wajdy ukaże się książka o filmie. Obok komentarzy reżysera zawiera fotosy i kalendarium historyczne

Za rzędami liczb kryje się dramat -pamiętał o tym Andrzej Wajda, który film o Katyniu oparł na książce "Post mortem" Andrzeja Mularczyka. Autorami scenariusza są obok reżysera Władysław Pasikowski i Przemysław Nowakowski -opowiadając o dokonanym przez Sowietów masowym morderstwie, pokazują historie poszczególnych ludzi.

Książkę otwiera scena z 17 września. Na moście cywile uciekający przed nacierającymi Niemcami spotykają uchodźców z Kresów, gdzie o świcie wkroczyła Armia Czerwona, lojalnie wywiązując się z zawartej miesiąc wcześniej umowy Ribbentrop-Mołotow. Pośród chaosu Anna(Maja Ostaszewska) i jej kilkuletnia córka Nika szukają męża i ojca - rotmistrza Andrzeja (Artur Żmijewski), który wraz ze swymi podkomendnymi ma się tu znajdować.

- Przepraszam - zagaduje starszego pana - gdzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4290

Spis treści
Zamów abonament