Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Alternatywa zjednoczenia prawicy

21 października 1993 | Kraj | SS

Mógłbym powiedzieć, że po prostu lojalnie wypełniałem wyznaczoną przez Jarosława Kaczyńskiego linię partii

Alternatywa zjednoczenia prawicy

Sławomir Siwek

We wszystkich partiach na prawicy wrze. Na zewnątrz przejawia się to np. w żądaniu wyciągnięcia wniosków personalnych w stosunku do przywódców. Sam taki wniosek postawiłem publicznie, a szef organizacji włocławskiej PC, Bartłomiej Kołodziej, także na posiedzeniu Zarządu Głównego -- w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. Sam zrezygnowałem z funkcji wiceprezesa, bo poza innymi przyczynami zdaję sobie sprawę, iż część odpowiedzialności za klęskę PC i prawicy spada na kierownictwa partii prawicowych, a nie tylko na ich prezesów.

Realiści i optymiści

Wrzawa personalna nie jest jednak najważniejszą przyczyną ujawniających się różnic zdań i podziałów w poszczególnych partiach prawicowych. Problem jest głębszy. Jest ich zresztą kilka. Dotyczą i kwestii wewnętrznych partii, i kwestii programowych, koncepcyjnych -- np. w edle jakiego programu, jak i dlaczego oraz kto z kim w inien się jednoczyć.

Pierwszy, prosty podział przebiega wzdłuż linii, którą w yznacza ocena stanu partii. Tu można mówić o "realistach" bądź "optymistach". Wiem, że podobnie jest u innych, ale dam przykład Porozumienia Centrum....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 94

Spis treści
Zamów abonament