Polska Agencja Prasowa: niewątpliwa atrakcyjność tematu
Polska Agencja Prasowa: niewątpliwa atrakcyjność tematu
Grzegorz Sieczkowski
Od pewnego czasu środowisko dziennikarskie jest zbulwersowane sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej. W ostatnich kilku latach firmą tą kierowało czterech prezesów. Żadnemu nie udało się, jak dotąd, doprowadzić do zasadniczej restrukturyzacji PAP. Ostatnio najwięcej i najgłośniej jest o aktualnym prezesie, powiązanym z PSL, Włodzimierzu Gogołku. Niedawno na jego temat pisała też "Rzeczpospolita" w artykule "Interes żony prezesa". Na teksty zamieszczone w prasie na temat sytuacji w PAP zareagował rząd. Na wniosek premiera Włodzimierza Cimoszewicza szef Urzędu Rady Ministrów Leszek Miller zlecił przeprowadzenie w tej Agencji kontroli. Zbadane mają być sprawy związane ze współpracą PAP z firmami zajmującymi się działalnością informatyczną oraz kwestią własności budynku, w którym od wielu lat siedzibę ma Agencja. Budynek ten na mocy decyzji administracyjnej rozstrzygającej kwestie własnościowe został przyznany reaktywowanemu Bankowi Gospodarstwa Krajowego. W tej chwili przygotowywana do prywatyzacji PAP jest potentantem bez odpowiedniego materialnego zabezpieczenia.
-- Premiera Pawlaka poznałem przed trzema laty podczas konferencji "Euroinfo". Wszystkie nasze późniejsze spotkania miały wyłącznie profesjonalny charakter. Chodziło o zagadnienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta