Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na stoku bezpieczniej w kasku, ale także z polisą

19 stycznia 2012 | Jak oszczędzać w kryzysowych czasach
Gdy zachorujemy za granicą, nasze wydatki mogą być wysokie
źródło: Rzeczpospolita
Gdy zachorujemy za granicą, nasze wydatki mogą być wysokie

Ubezpieczenia turystyczne | Jeśli nie chcemy, by choroba czy wypadek podczas zagranicznych wakacji zrujnowały nas finansowo, zadbajmy o dobrą polisę

Zuzanna Reda

W niepewnych czasach kryzysu wydatek na zimowy wyjazd to często znaczne obciążenie dla portfela. Warto jednak dopłacić jeszcze kilkadziesiąt złotych i kupić polisę turystyczną, by w razie wypadku nie zapłacić za pobyt w zagranicznym szpitalu ogromnych kwot.

– Z dala od domu nawet zwykła grypa czy ból zęba mogą stać się poważnym problemem. Zwłaszcza za granicą, gdzie chcąc skorzystać z pomocy lekarskiej, często trzeba w stresie zmagać się z barierą językową i nieznajomością lokalnej służby zdrowia – mówi Paweł Zylm, prezes BRE Ubezpieczenia.

Polisy co prawda nie zapobiegają chorobom i wypadkom podczas wakacji, ale z pewnością skutecznie przyspieszają zorganizowanie pomocy, na przykład po wypadku na stoku.

Co roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe notuje prawie 2 tysiące wypadków na stokach narciarskich. Urazy, naderwane ścięgna, uszkodzone kręgosłupy, połamane kończyny to najczęstsze obrażenia, na jakie narażeni są narciarze. Jak pokazują statystyki Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, liczba zdarzeń w górach w ostatnich dziesięciu latach zwiększyła się o ponad 300 proc.

– Wykupując polisę, należy pamiętać, żeby zgłosić ubezpieczycielowi cel wyjazdu. Zazwyczaj nawet amatorskie uprawianie narciarstwa i snowboardu jest dodatkowo płatne – przestrzega Aleksandra Łączniak, menedżer do spraw ubezpieczeń dla klientów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9135

Wydanie: 9135

Spis treści
Zamów abonament