26 maja 2012 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska trzeci raz w tym roku jest w finale
autor zdjęcia: Virgine Lefour
źródło: AFP

W sobotę finał Agnieszki Radwańskiej z Simoną Halep. Fatalne losowanie w turnieju Roland Garros

Półfinał w Brukseli z Kaią Kanepi Polka wygrała 7:6 (10-8), 6:3. Kto nie widział, mógł przypuszczać, że to zwykła wygrana z dobrą tenisistką, ale tak łatwo nie było. Estonka prowadziła w pierwszym secie 5:1, Radwańska zebrała się do skutecznego pościgu w ostatniej chwili i jeszcze w tie-breaku set kilka razy omal nie wymknął się jej z rąk.

W drugim secie trud pogoni był znacznie mniejszy (od stanu 0:2) i mecz zakończył się tak jak trzy poprzednie Polki z Kanepi. Agnieszka nie pomści w finale porażki młodszej siostry z Sofią Arvidsson, Szwedka przegrała z Rumunką Simoną Halep 4:6, 3:6.

Finał, trzeci w tym roku, może być łatwiejszy dla Radwańskiej od półfinału, bo 20-letnia Rumunka (49. WTA) wiele nadrabiała w poprzednich meczach ambicją, ślady...