Koniec pił łańcuchowych

29 czerwca 2012 | Sport | Krzysztof Rawa
Czech Lukas Rosol – tenisista nr 100 w rankingu ATP – pokonał w pięciu setach Rafaela Nadala
źródło: PAP/EPA

Sensacja – odpadł Rafael Nadal. Porażka Łukasza Kubota. Dziś grają Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz

To jest najbardziej szokująca tenisowa wiadomość tego roku. Przyzwyczailiśmy się już, że Novak Djoković, Roger Federer i Rafael Nadal rządzą twardą ręką, nie odpadają przed półfinałami, a tu taka niespodzianka – dwukrotny hiszpański triumfator Wimbledonu przegrywa w drugiej rundzie. I to z kim?!

Z setnym tenisistą świata Czechem Lukasem Rosolem. I to jak?! W pięciu setach, a podobno to Nadal ma żelazną kondycję. Blisko dwumetrowy, świet- nie serwujący Rosol wygrał 6:7 (9-11), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.

Podobnej niespodzianki nie sprawił niestety Łukasz Kubot Jego odważny plan w meczu z Chorwatem Marinem Ciliciem działał niemal bezbłędnie do tie-breaka pierwszego seta. As za asa, atak za atak, grali niemal tak samo skutecznie. Początek decydującego gema zapowiadał nawet przyjemną niespodziankę – Polak pierwszy zdobył punkt przy serwisie rywala. Nadzieje ulotniły się jednak po kilku następnych piłkach, set został...